Тел.:  +38 (044) 564-21-24
+38 (044) 469-07-28
+38 (050) 469-07-28
multiklimat@ukr.net

ООО

Мультиклимат Украины

ВИТЯГ ІЗ РЕКОМЕНДАЦІЙ із застосування миючого засобу "Анасепт" з метою очищення систем кондиціювання, вентиляції та мікроклімату.

РЕКОМЕНДАЦІЇ призначені для підприємств, які технічно обслуговують системи кондиціювання, вентиляції та мікроклімату і виконують роботи з очищення (миття) обладнання.

Свідоцтво

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Повна назва засобу - засіб дезінфікуюче-мийний "Анасепт" ТУ РБ 800001978.013-2003.

1.2. Виробник - ІП "Інкраслав" (Республіка Білорусь).

1.3. Склад засобу, вміст діючих та допоміжних речовин, мас. %: полігексаметиленгуанідин гідрохлорид (ПГК/СГ) 2,5; 50,0% розчин алкілдиметилбензиламоніум хлориду - 11,0 (діючі речовини); блоксополімери окису етилену і пропілену 5,5; пропіленгліколь 5,5; динатрієва сіль етилендіамінтетраоцтової кислоти - 0,15; вода до 100,0.

1.4. Форма випуску і фізико-хімічні властивості засобу.
"Анасепт" - це рідкий прозорий або з легкою опалесценцією концентрат від світло-жовтого до темно-жовтого кольору зі слабким специфічним запахом. Засіб добре змішується з водою. Водні розчини прозорі. Концентрація іонів водню (рН) концентрату засобу складає 6,0-8,0.
Робочі розчини засобу "Анасепт" мають мийні властивості, не викликають корозії конструкційних матеріалів, предметів догляду хворих, медичних приладів та устаткування, легко змиваються з об'єктів, підданих обробці.

1.5. Призначення засобу.
Дезінфекційний засіб "Анасепт" призначений:

  • для дезінфекції поверхонь в приміщеннях, предметів обстановки (тверді меблі), медичних приладів та устаткування, предметів догляду хворих, посуду (у тому числі лабораторного), іграшок, білизни, санітарно-технічного обладнання, прибирального інвентарю при проведенні поточної і заключної
    дезінфекції при інфекціях бактеріальної (включаючи туберкульоз), вірусної (включаючи парентеральні вірусні гепатити, СНІД, ентеровірусні, з поліомієлітом включно, інфекції) і грибкової (кандидози) етіології у лікувально-профілактичних закладах та вогнищах інфекційних захворювань; для дезінфекції у клінічних, мікробіологічних та інших лабораторіях, на санітарному транспорті;
  • для дезінфекції виробів медичного призначення із металу, скла, гуми і полімерних матеріалів (включаючи хірургічні та стоматологічні нструменти);
  • для передстерилізаційного очищення та суміщення процесів дезінфекції та передстерилізаційного очищення виробів медичного призначення (включаючи хірургічні та стоматологічні інструменти) у лікувально-профілактичних закладах;
  • для проведення очищення систем вентиляції та кондиціювання у лікувально- профілактичних, учбових та дитячих закладах, офісних приміщеннях, на об'єктах комунально-побутового обслуговування (готелі, гуртожитки тощо), житлових приміщеннях, у закладах громадського харчування і торгівлі, на ринках, вокзалах, у будинках відпочинку і пансіонатах, закладах соціального забезпечення, кінотеатрах, культурно-оздоровчих комплексах, спортивних закладах, громадських туалетах та інших об'єктах.

1.6. Спектр антимікробної дії.
Засіб "Анасепт" має бактерицидні, (включаючи збудників туберкульозу), віруліцидні (включаючи збудників парентеральних вірусних гепатитів, поліовірус), фунгіцидні (щодо грибів роду Сапdіdа) властивості.

1.7. Токсичність та безпечність засобу.
Засіб "Анасепт" за параметрами гострої токсичності згідно ГОСТу 12.1.007-76 належить до 4 класу малонебезпечних речовин при введенні в шлунок. У вигляді концентрату не подразнює шкіру та слизові оболонки. Робочі розчини засобу не подразнюють шкіру та слизові оболонки очей. Засіб "Анасепт" в умовах інгаляційної дії (у вигляді пари) належить до мало небезпечних речовин за ступенем леткості.

2. ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧИХ РОЗЧИНІВ

2.1. Методика та умови приготування робочих розчинів.
Робочі розчини засобу "Анасепт" (далі розчини) готують у , пластмасовому посуді шляхом додавання відповідних кількостей концентрату засобу до питної води кімнатної температури).

2.2. Розрахунки для приготування робочих розчинів.
Для приготування розчинів засобу "Анасепт" відповідної концентрації виходять із наступних розрахунків (табл. 1).

Таблиця 1. Приготування робочих розчинів засобу "Анасепт"

Концентрація розчину (за препаратом), % Кількість засобу "Анасепт" і води, мл, необхідні для приготування:
  1,0 л розчину 10,0 л розчину
  концентрат вода концентрат вода
0,5 5,0 995,0 50,0 9950,0
1,0 10,0 990,0 100,0 9900,0
2,0 20,0 980,0 200,0 9800,0

3. СПОСОБИ ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБУ З МЕТОЮ ОЧИЩЕННЯ (МИТТЯ) СИСТЕМ ВЕНТИЛЯЦІЇ, КОНДИЦІЮВАННЯ ТА МІКРОКЛІМАТУ.

3.1. Об'єкти застосування. Засіб "Анасепт" застосовують для очищення (миття) систем вентиляції, кондиціювання та мікроклімату з метою усунення інфекцій бактеріальної (включаючи туберкульоз), вірусної і грибкової (кандидози) етіології.

3.2. Методи очищення. Очищення здійснюють способами протирання та зрошення випарника систем кондиціювання, корпусів та лопастей вентилятора, повітрянопроводів та теплообмінника систем мікроклімату з наступним змиттям водою через 15-20 хв. після обробки.